2

AV. SAADET BAHAR SİVRİ

Avukatlık kariyerime başlamadan önce uzun yıllar Bursa’da belediye barınakları ile gönüllü olarak çalıştım.
Meslek hayatıma başladıktan sonra, mesleğimin de verdiği güçle birlikte hayvanların gördüğü eziyet ve hak ihlallerine dair çevremdeki davaları takip etmeye başladım ve Bursa Barosu Hayvan Hakları Komisyonuna katıldım. Bir farklılık ve farkındalık yaratabilmek ve uzun yıllardır tutkulu olduğum bu konuda bilgi birikimimi ve sevgimi heymypet.com aracılığıyla aktarmaya devam ediyorum.

DR. EMRAH ÖZBAY

Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde, Yüksek Lisans eğitimlerini Ekonomi alanında İstanbul Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde, Finansal Analiz ve Fon Yönetimi alanında University of Exeter Business School’da yapan Özbay, İstanbul Üniversitesi’nden Finans alanında doktora derecesini aldı. Meslek yaşamına Sermaye Piyasası Kurulu’nda başlayan Özbay SPK’daki görevlerinden sonra özel sektörde çalışma hayatına devam etmektedir. Bahçeşehir Üniversitesi’de Finans ve Ekonomi alanında öğretim görevlisi olan Özbay, %30 Club ve UN Global Compact Türkiye Yönetim Kurulu üyesidir.

AV. DİLARA SEZGİN

Paris Panthéon- Assas Üniversitesi’nde hukuk eğitimi tamamladım akabinde Trinity College Dublin’de yüksek lisans yaptım. 9 yıldır İstanbul Barosu’na bağlı olarak avukatlık mesleğini sürdürüyorum. 5 yaşımdan beri köpek bakıyorum. Bu süreçte köpeklerimi daha iyi anlamak için onların davranışları ve sesleri üzerinde eğitimler aldım, konferanslara katıldım. Travmalı köpeklerle de ilgilendim. Kendimi bir köpek amatörü olarak tanıtabilirim.  Kendi tecrübelerimden yola çıkarak deneyimlerimi heymypet.com üzerinden paylaşmaktan büyük memnuniyet duyuyorum.

PELİN GÖKÇEK

Merhaba! Ben Pelin. Aslen İstanbul’da, uzaktan çalışmanın nimetleri nedeniyle şu anda ise geçici olarak Balıkesir’de yaşayan bir beyaz yakalıyım. Deneyimli bir kedi ebeveyni olarak yaşadıklarımı, bilgilerimi, düşüncelerimi heymypet.com aracılığıyla bir kedi ile yaşamayı merak eden herkesle paylaşmaya çalışacağım.

Emre

EMRE AKDENİZ

Merhaba. Ben Emre Akdeniz, yokyer isimli grubumla ve kendi bestelerim aracılığıyla müzik yaparak hayatımı kazanıyorum. Yıllar yılı sıkı bir hayvanseverim ve iki tane dünya güzeli kedinin ebeveynliği yapıyorum: Ollie ve Mia. Sizlere, en çok ilgi duyduğum iki konuyu bir arada kaleme alabileceğim yazılar sunacağım. Yani müzik ve hayvanlarla ilgili….

PETTI SMITH

Merhaba, ben Petti! 4-5 yaşlarındayken kelimelerin sırrını çözdüğüm günden beri okuyorum, yazıyorum. Patili canların, farkında bile olmadan hayatı çok daha güzel bir hale getirdiklerini düşünüyorum. Dünyanın dört bir yanından hayvanlarla ilgili alkışı hak eden uygulamaları izliyor, heymypet.com aracılığıyla Türkiye’deki pati severlerle paylaşıyorum.

PETTI SMITH

Merhaba, ben Petti! 4-5 yaşlarındayken kelimelerin sırrını çözdüğüm günden beri okuyorum, yazıyorum. Patili canların, farkında bile olmadan hayatı çok daha güzel bir hale getirdiklerini düşünüyorum. Dünyanın dört bir yanından hayvanlarla ilgili alkışı hak eden uygulamaları izliyor, heymypet.com aracılığıyla Türkiye’deki pati severlerle paylaşıyorum.

pet-şef

PATİLİYORUM

Kürklü bebeklerini elleriyle beslemek isteyen ebeveynler, Pet Şef’e hoş geldiniz! Başta kediler, köpekler ve kuşlar olmak üzere evdeki minik dostlarınızın ağzına layık alternatif tariflerle karşınızdayım.

Hem evimde hem de sokakta birçok patili cana annelik eden bir mutfak aşığı olarak “Neden bu iki kalp bir olmasın ki?” diye çıktım yola ve minik dostlarımız için mama tarifleri araştırmaya ve oluşturmaya başladım.

Tariflerde kullandığım malzemelerin besin değerinin yüksek olmasına ve o türe zarar vermeyecek şekilde seçilmesine özellikle dikkat ediyorum. Ama yine de sizin patili dostunuzun öngörülemeyen bir hassasiyeti ya da alerjisi olabilir. O nedenle dostunuza ilk kez ev yapımı mama yedirecekseniz ya da patili bebeğinizi alışkın olmadığı bir tatla tanıştıracaksanız, önce veteriner hekiminizden bir onay almanızı muhakkak tavsiye ederim.

Çok temel malzemeler kullanarak hazırladığım aşırı basit tariflerimin bazıları ana öğünlerde, bazıları ise ödül maması olarak tüketilmeye uygun. Zaten tariflerin içinde servis önerilerim de yer alıyor.
Umarım hem siz hem de dostunuz tariflerimi beğenirsiniz. Şimdiden afiyet olsun!

VET. HEK. A. SAİD TEKİN

Merhaba, Ben A. Said TEKİN. Dicle Üniversitesi Veteriner Hekimliği Fakültesi’nden mezunum. Yanıma çocukluğumdan gelen hayvan sevgisini ve hem veteriner hekimliği mesleğini hem de kendimi geliştirme tutkusunu alarak kurulu düzenimi geride bıraktım. İstanbul’da yaşamaya ve çalışmaya başladım. Şu an özel bir veteriner kliniğinde veteriner hekim olarak görev yapmaktayım. Bununla beraber öğrencilik yıllarımda gerek evcil hayvan gerekse çiftlik hayvanları üzerinde çeşitli eğitimlere katıldım ve bu branşlarda staj çalışmalarında bulundum. Fakültemiz bünyesinde ve diğer sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü olarak çalışmalara katıldım. Edindiğim bilgi ve tecrübeleri de sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyacağım…