Türkiye’nin İlk Kedi Müzesi Odunpazarı’nda Açılıyor!

Çok sevimli bir haberle daha karşınızdayız! Türkiye’nin ilk kedi müzesi Eskişehir’in tarihi Odunpazarı Bölgesi’nde açılıyor…

Eskişehir Belediyesi /Twitter
Türkiye'nin ilk kedi müzesi

Türkiye’nin ilk kedi müzesi müzeleriyle, sanat kompleksleriyle Türkiye’nin en gözde ve genç dostu şehri Eskişehir’de açılıyor! Müjdeyi Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla duyurdu.

Peki bu müze fikri nereden doğdu? Değerli Sanatçı Berna Türemen’in 50 yıldır dünyanın çeşitli ülkelerinden birbirinden güzel kedi tabloları, kedi heykelleri, kedi bibloları, oyuncakları ve çeşitli ev eşyaları toplayarak şahane bir koleksiyon oluşturmuş. Ve bu koleksiyonu Eskişehir Büyükşehir Belediyesine bağışlamış.

türkiye'nin ilk kedi müzesi

Hal böyle olunca Başkan Büyükerşen ve ekibi, bu şahane parçaları şehirde yaşayanlara sunmak üzere bir müze kurma fikrini geliştirmiş. Eskişehir her yıl milyonlarca turist ağırlıyor. Bu müze de eminiz ki hem yerli, hem de yabancı turistlerin büyük ilgisi çekecek. Biz de tüm Eskişehirliler adına sanatçı Berna Türemen’e bu anlamlı bağışından dolayı teşekkür ederiz.

Müze güzeller güzeli Tarihi Odunpazarı Bölgesi’nde açılacak. Minsk, Krakw, Kotor, Amsterdam gibi şehirlerde çok güzel kedi müzeleri var. Biz epeyce kıskanıyorduk ki nihayet şimdi Türkiye’de de bir tane açılıyor.

Müzenin açılış tarihiyle ilgili gelişmeleri okurlarımıza açıklamayı dört gözle bekliyoruz. Yolu güzel Eskişehir’e düşen herkes bu şahane parçaları görsün isteriz. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne de bu şahane fikirle ilgili teşekkürlerimizi sunarız…

Paylaşan heymypet