Sörf Yapan Evcil Keçi Mi! Kaliforniya’da Neler Oluyor?

Sörf yapan evcil keçi derken? Gördüğün görüntüler photoshop ürünü değil, bizzat gerçek! Bu tuhaf karelerin hikayesini merak ettik, öğrendik ve kaleme aldık. Fotoğraf: Instagram @surfinggoats

sörf yapan evcil keçi
Paylaşın

Bu ilginç hikayenin başrolleri Pismo sahilinde sörf yapan Dana McGregor ve keçiler. Hikaye, sörfçünün kendine evcil hayvan olarak bir keçi seçmesiyle başlıyor. Bir süre sonra ilk keçisi Goatee, McGregor ne zaman sörf yapmaya gitse sorun yaratır hale gelmiş. Hal böyle olunca ağlayıp sızlanarak komşuları çileden çıkaran keçi için kolları sıvamış sörfçü adam. McGregor, evcil hayvanını sahile götürüp ona sörf yapmayı öğreterek duruma el atmış! Ve nihayetinde, sörf yapan evcil keçi efsanesi kaçınılmaz hale gelmiş. Böylelikle ortaya Goatee’yi izlemeye gelen turistler için vazgeçilmez bir şov çıkmış. “İlk başlarda oldukça korkmuş gözüküyordu fakat bir müddet sonra hemen olayı çözdü. Harika bir denge mekanizması var keçilerin. Üstelik, iyi de yüzücülermiş!” diyerek esprili bir dille öğrenme sürecini izah ediyor.

SÖRF YAPAN EVCİL KEÇİLER HER ALANDA BAŞ ROLDE!

Tam bir keçi sevdalısı olan McGregor, birçok keçiye daha sörf yapmayı öğretmiş. Aynı zamanda çocuklarla da arası iyi olan hayvansever, onlara spor kampları düzenliyormuş. Kaçınılmaz olarak keçilerine de yer verdiği kamplar tam bir cümbüş haline gelmiş! Çocuklar futbol ve sörf öğrenirken keçiler onlara eşlik eder hale gelmiş. Doğa yürüyüşlerine katılan keçiler, çocukların gözdesi haline gelmiş. Bir yandan da engelli çocuklar için bir sörf eğitim merkezi kuran McGregor’un bir numaralı yardımcıları, evcil hayvanları.  

Fotoğraf: Instagram @surfinggoats

McGregor, Keçisi Pismo ve Goatee’nin sörf maceralarını çocuk hikayeleri haline de getirmiş. Bu kitapların satışından kazandığı gelirleri, engelli çocuklara veya evsizlere bağışlıyormuş. Keçileri ve kendisinin amacını: “Tek yapmaya çalıştığımız, sörf aracılığıyla insanların kalbine umut ve şifa vermek.” olarak ifade ediyor sörfçü adam. 2002 yılından beri mezun olduğu Çocuk Bakım bölümüyle tutkunu olduğu sörfü birleştirmeyi arzularken her şey bir anda gerçekleşivermiş. Bu hayale erişmesini sağlayan sörf yapan evcil keçi çılgınlığı ile ilgili: “Bir keçi sahibi olmak aslında baya havalı. Sörf yapan keçi ise iki kat havalı!” diyor.  

Bu büyük kalpli adamın sergilediği matrak tavırlara kanmamak gerek. Konu çocuklar ve engelli bireyler olunca, işler değişiyor. Dünyayı daha mutlu bir hale getirmek için büyük bir emek veriyor. Bu işi ciddiyet ve adanmışlıkla yürüten McGregor için sörf yapan keçi fenomeni sadece bir vitrin. İçimizi sımsıcak eden bu hikayenin sonunda sörf yapan evcil keçi hikayesi de anlam bulmuş oldu.

Evcil hayvanların engelli çocuklarla buluştuğu bu yazımıza da göz atmanı öneririz. İyi ki patili toynaklı, kanatlı yüzgeçli birçok dostumuz var. Ve iyi ki kocaman yürekli insanlar onlarla birlikte harika işler başarıyorlar!

Paylaşan heymypet