Pati Dostu Ülkeler Ve Şehirler

Patili bir ev arkadaşına seyahat planı yaparken türlü zorluklarla karşılaşman muhtemel. Bu zorlukların başında maalesef patili dostuna senin gibi ‘dost’ gözüyle bakamayan lokasyonlar geliyor. Bu yazıda patili dostunla birlikte gönül rahatlığıyla sehayat edebileceğin ve hiçbir sıkıntı yaşamayacağın ‘pati dostu’ ülke ve şehirleri sıralayacağız!

Paylaşın

PATİLİ DOSTUNLA SEYAHAT

Patili dostunla seyahate çıkmak mı istiyorsun? Dünyada pati dostu pek çok ülke ve şehir mevcut. Bu ülke ve şehirler sana, patili dostunla birlikte rahatça seyahat edebilme ve tatilin tadını çıkarma imkanı sunuyor. Örneğin toplu taşıma kullanmak istediğinde, kamusal alanlarda, otellerde ya da restoranlarda tüylü dostun nedeniyle herhangi bir zorluk yaşamıyorsun. Eğer bugüne dek patili ev arkadaşın ve seyahat etmek arasında bir tercih yapmak zorunda kaldıysan, bu yazıyı okuduktan sonra bu ikileme düşmekten kurtulacaksın!

İşte patili dostunla seyahate çıkmak için tercih edebileceğin ülkeler ve şehirleri…

1) MACCARESE

patili dostunla seyahate çıkmak

İtalya’nın başkenti Roma’nın kuzeyinde bulunan bu küçük şehir, özellikle yaz aylarında patili dostunla birlikte keyifli bir deniz tatili planlamak istiyorsan ideal! Maccarese şehri, patili dostuna özel Bau isimli plajıyla, yaz tatili için yeni rotan olmaya aday!

2) ALMANYA

patili dostunla seyahate çıkmak

Almanya, hem kendi vatandaşlarına hem de ülkeyi ziyaret edenlere sunduğu imkanlarla pati dostu diyebileceğimiz ülkelerin başında geliyor. Özellikle Berlin, Frankfurt ve Hamburg şehirlerinde tüylü dostunla rahatça gezebilir, şehrin tadını doya doya çıkarabilirsin!

3) İSVİÇRE

patili dostunla seyahate çıkmak

İsviçre ‘gerçek bir pati dostu’ diyebileceğimiz bir başka ülke. Örneğin İsviçre’nin en çok ziyaret edilen şehirlerden Cenevre’de patili dostunla beraber gezebileceğin pek çok yer bulunuyor.

4) AVUSTURYA

patili dostunla seyahate çıkmak

Avusturya, pati dostu sayılabilecek bir başka ülke. Başkent Viyana olmak üzere pek çok eyalette tüylü dostun nedeniyle hiçbir sorun yaşamayacağından emin olabilirsin! Dikkat etmen iki önemli nokta, toplu taşımada kayış ve ağızlık kullanmak ve ormanlık alanlarda tüylü dostunu salık bırakmamak.

Not: Avusturya tarafından ‘saldırgan’ olarak tanımlanan Pit Bull, Rottweiler vb. hayvanlara yönelik yönetmelik farklılık gösteriyor.

5) PARİS

Fransa’nın başkenti Paris, tüylü dostuna yönelik çeşitli hizmetler sunan otelleri ve restoranlarıyla sana uygun rotalardan bir başkası. Sen III: Alexandre Köprüsü’nde Eyfel Kulesi üzerinden batan güneşi izlerken, patili dostun da kendi tatilinin tadını çıkarabilir!

6) LONDRA

İngiltere’nin gözde şehri Londra’da da patili dostunu kabul edecek pek çok otel ver restoran bulunuyor. Ayrıca Londra, yemyeşil parklarıyla patili dostun için fazlasıyla cazip bir seçenek!

7) AMSTERDAM 

Amsterdam; patili dostunun toplu taşıma kullanmasına, müze gibi kültürel yerlere girmesine izin veriyor. Yanında patili dostun, o müze senin bu müze benim dolaşmak istiyorsan Amsterdam bileti bakmaya başlamalısın!

8) BRÜKSEL

Başkent Brüksel’de patili dostunla birlikte çoğu mağaza, restoran ve hatta gece hem eğlenip hem de içki içebileceğin pub benzeri yerlere girebilirsin. Patili dostunla gündüz kadar geceyi de yaşamak isteyenlerdensen, Brüksel iyi bir tercih olacaktır!

9) PORTLAND

Avrupa kadar ABD de pati dostu bölgelere sahip! Maine şehri, patili dostuna hizmet sunan pek çok noktası ve sahip olduğu 33 farklı pati dostu parkıyla  patili dostunla beraber okyanus ötesine seyahat etmek istersen tam sana göre!

10) SAN FRANSISCO

ABD’nin batı kıyısında bulunan San Fransisco, pati dostu plajları ve parklarıyla tüylü dostunla birlikte keyifle seyahat edebileceğin bir başka okyanus ötesi rota!

 

Patili dostunla seyahate çıkmak imkansız değil! Seyahate çıkmadan önce gideceğin ülkenin ve şehrin pati dostu olup olmadığına dikkat edersen, patili dostunla çıkacağın seyahati riske atmamış olursun. Unutma! Senin kadar onun da resmi belgelerine ihtiyacı var. Seyahate çıkmadan önce patili dostunun pasaportunu ve resmi sağlık belgelerini yanında bulundurman şart!

 

 

Paylaşan heymypet