Pandemiden Sonra Evcil Hayvan Yanlısı Ofisler Artabilir!

Pandemi başladığından beri birçok olumsuzlukla karşı karşıya kalıyoruz. Fakat evde daha çok zaman geçirmenin bize sunduğu artılar da yok değil.

pandemiden sonra evcil hayvan yanlısı ofisler
Paylaşın

Bir yılı aşan bir süredir devam eden küresel pandeminin gereksinimlerini karşılayarak yaşıyoruz. Mesela evlerimizden zorunda olmadıkça çıkmıyoruz. Bu durum sosyal anlamda biraz zorlayıcı olabiliyor evet. Fakat birçok evcil hayvan ebeveyni, bu süreçte evinin yalnızlığını dostlarıyla paylaşarak gideriyor, giderdi. Bu sayede hayvanlarla iletişimimiz ciddi anlamda arttı ve bağımız daha kuvvetli hale geldi. İşte tam da bu yüzden pandemiden sonra evcil hayvan yanlısı ofisler artabilir!

Hayvan hakları ve patili dostlarımızla kurduğumuz ilişki günden güne daha önemli bir hale geliyor. Üstelik evcil hayvanlara yönelik araştırmalar da bu atmosferi destekleyici nitelikte. Örnek olarak, Amerika’nın önemli evcil hayvan hastanelerinden Banfield Hastanesi, evcil hayvanlarına dair ayrılma anksiyetesi yaşayan insanların oranını %60’dan fazla olduğunu söylüyor. Artık evcil hayvanlarımız mutsuzken bizim de mutsuz olduğumuzu daha net bir şekilde görüyorlar. Bununla bağlantılı olarak, evcil hayvanları düşünen uygulamalar da yavaş yavaş artıyor.

Çalışma yerlerimizi evcil hayvanlar için daha müsait bir hale getirmek de bu uygulamalardan biri. Birbirimize bu kadar alışmışken bir anda kopmak, iki taraf için de sancılı oluyor. Pandemiden sonra böylesi sorunlarla uğraşmamak için çoktan harekete geçen ofisler var!

pandemiden sonra evcil hayvan yanlısı ofisler

PANDEMİDEN SONRA OFİSLER NEDEN EVCİL HAYVANLARLA DOLMALI?

Çünkü evcil hayvan yanlısı bir iş yerine sahip olmak sadece ayrılık kaygısına değil, çalışanların verimine de iyi geliyor. Dostlarımızı yanımızda hissetiğimizde, onlardan güç alarak iş hayatının zorluklarıyla daha rahat başa çıkıyoruz. Girdikleri her ortamı daha güzel hale getiriyorlar diye boşu boşuna demiyoruz! Hatta yine Banfield Hastanesi’nin araştırmasına göre evcil hayvan ebeveyni patronların %75’i, hayvanlarının onları daha iyi liderler haline getirdiğini de düşünüyor.

Tüm bunları hesaba kattığımızda, pandemiden sonra ofisler neden evcil hayvanlar için daha uyumlu bir hale gelmesin ki? Bu tarz değişimler, genellikle dünya çapında domino etkisi gibi hızla yayılıyor. O yüzden eğer önemli ve saygın birkaç iş yeri bu adımları izlerse, önümüz açık diyebiliriz! Üstelik bu konuya hassasiyet gösteren her iş yeri, olumlu etkilerini gördükten sonra harekete geçecektir. Nereden mi biliyoruz? Amazon, Uber ve kısmen Nestle bu adımları çoktan attı bile.

Uzun lafın kısası, gelecek parlak! Umarız ki evcil hayvanlara yönelik farkındalık hızlı adımlarla artmaya devam eder. Mesela İngiltere, hayvanlara karşı duyarlılık açısından önemli adımlar atıyor. Yeni tanıttıkları kanunlarla ilgili yazarımız Petti Smith’in yazısına buradan ulaşabilirsin!

Paylaşan heymypet