Kraliçe Elizabeth Yasta… Sevgili Köpeklerinden Biri Hayatını Kaybetti

İngiltere Kraliyet Ailesi’ne uzaktan da olsa ilgi göstermiş ya da The Crown’u izlemiş herkes bilir ki Kraliçe Elizabeth tam bir köpek aşığıdır. Özellikle corgi denince akla gelen ilk isim olan Kraliçe’nin köpeklerinden Vulcan hayatını kaybetti.

Paylaşın

Kraliçe Elizabeth denince akıllara corgi cinsi köpeklerin gelmesi şaşırtıcı değil. Kendisinin hayatı boyunca 30’dan fazla corgi’nin sahibi olduğu biliniyor. Ancak geçtiğimiz hafta ileri yaşı nedeniyle hayata gözlerini yuman Vulcan bir corgi değil dorgi’ydi, yani corgi-dachshund kırması.

Buckingham Sarayı yetkilileri Vulcan’ın ölümünü henüz doğrulamadı ancak Saray’a yakın kaynaklar Windsor Kalesi’nde sadece tek bir köpek kaldığını onun da Vulcan gibi bir dorgi olan Candy olduğunu belirtiyor.

KRALİÇE ELIZABETH İÇİN SUSAN VAZGEÇİLMEZDİ

Kraliçe Elizabeth hayatı boyunca cocker spaniel’lardan dorgi’lere onlarca köpeğe sahiplik etti ancak Pembroke Welsh Corgi’ler adeta kendisinin en belirgin özelliklerinden biri haline geldi.

Çocukluğundan beri corgi sahibi olan Kraliçe Elizabeth, tahtta geçirdiği 70 yılı aşkın süre boyunca da sık sık Kraliyet etkinliklerinde ayaklarının dibinde uzanan patili dostlarıyla birlikte görüntülendi. Hatta bu sevgi “The Queen’s Corgi” isimli bir animasyon filmine bile konu oldu. Kraliçe Elizabeth 2016’da Vogue’a kapak olduğunda kendisine çok sevdiği corgi’ler eşlik etti.

Kraliçe Elizabeth ve corgi'leri

Kraliçe’nin son corgi’si Whisper 2018’de hayata gözlerini yumunca, Saray, Elizabeth’in tahta çıktığı 1952’den beri ilk kez corgi’siz kaldı. Hatta Kraliçe’nin 2015 yılında yavruları geride bırakmak istemediği için daha fazla köpek sahiplenmek istemediği yönünde bir karar aldığı da duyuldu.

Kraliçe’nin corgi’lerini çoğu kendisine 1944’te 18 yaşı için, doğum günü hediyesi olarak ailesinin sahiplendirdiği Susan isimli köpeğin torunlarıydı. Susan o kadar değerli bir köpekti ki 1947’de Elizabeth ve Philip ile birlikte balayı seyahatine bile gitmişti. Susan’ın hayata kalan son akrabası Willow da 2018’de maalesef hayatını kaybetti.

KRALİÇE ELIZABETH’TEN ÖNCE KATE VE WILLIAM

Kraliyet ailesini üzen tek haber bu da değil ne yazık ki. Vulcan’dan çok kısa bir süre önce de Cambridge Dük ve Düşesi William ve Kate, English Cocker Spaniel cinsi köpekleri Lupo’nun öldüğünü dünyaya duyurdu. Lupo’yu dünya, Prens George’un ilk resmi aile fotoğrafında yer aldığından beridir tanıyordu.

Beyaz Saray’ın yeni köpekleri Major ve Champ‘le tanışmış mıydınız?

Paylaşan heymypet