Köpekler Hakkında 10 Şaşırtıcı Gerçek

Çok sevdiğimiz tüylü dostlarımızın bu zamana dek hiç bilmediğin çok şaşırtıcı yönlerini keşfetme zamanı geldi. İşte köpekler hakkında seni çok şaşırtacak 10 gerçek!

köpekler
Paylaşın

ŞAŞIRTICI KÖPEK GERÇEKLERİ

1. Köpeklerin burunları neden ıslak olur? 

Koku kimyasallarını emmeye yardımcı olmak için! Burunları kimyasalları emmeye yardımcı olan özel bir mukus salgılar ve daha sonra burunlarını yalayarak kokunun ne olduğunu anlamaya çalışırlar.

2. Beatles şarkısı ‘A day in the life”  sadece köpeklerin duyabileceği bir frekansa sahip

2013 yılında yapılan bir röportajda Paul McCartney, efsanevi Beatles şarkısının sonuna sadece köpeklerin duyabileceği bir frekans eklendiğini söyledi. Bu yüzden şarkı çalarken köpeğini izle! Bakalım nasıl tepkiler verecek 🙂

3. Titanik’ten kurtulan köpekler

Üç köpeğin batan Titanik’ten kurtulduğunu biliyor muydun? Vetstreet, köpeklerin birinin  1st class bölümünde seyahat eden bir Pomeranian olduğunu ve sahibinin kaçarken onu tıpkı bir bebek gibi battaniyeye sardığı söylüyor. Kurtulan diğer köpeklerden biri yine Pomeranian ve üçüncüsü de Pekingese. Rose, Jack kenara çekilin!

4. Bloodhound cinsi bir köpeğin koku alma hissi mahkemede delil olarak kullanılabilir

PBS.org’a göre, bir Bloodhound’un koku duygusu o kadar güçlü ki, mahkemelerde delil olarak kabul ediliyor.

5. Dünyanın en uzun köpeği 111,76 cm  boyunda

Dünyanın en uzun köpeği Zeus adında bir Danua! 4 Ekim 2011’de 111,76 cm yüksekliğiyle Guinness Rekorlar Kitabına girdi.

6. Bir Tazı uzun mesafeli bir yarışta Çita’yı yenebilir

Greyhound cinsi tazılar mükemmel uzun mesafe koşucularıdır ve 11 km boyunca saatte 35 km hıza koşabilir. Çita ise maksimum performansına ulaştığında bu hızı yalnızca 200-300 metre kadar koruyabilir.

7. Star Wars’ın Ewoks’u aslında bir köpek miydi?

Bir Star Wars hayranıysan, bu şaşırtıcı köpek gerçeğini seveceksin. Los Angeles Times, George Lucas’ın Ewoks’u ailesinin köpeğine bakarak modellediğini söylüyor. Aslında köpekler gibi değil de sevimli küçük bir ayıya benziyordu değil mi?

8. Dalmaçyalıların% 30’unun bir kulağı sağır

köpekler hakkında şaşırtıcı gerçekler

UFAW, Dalmaçyalıların ortalama% 30’unun bir kulağının sağır, ve % 5’ininse  her iki kulağının da sağır olduğunu belirtiyor. Üstelik alameti farikaları olan koyu lekeleri çok iri olan  Dalmaçyalıların sağır olma olasılığı daha düşükmüş.

9. En eski köpek ırkı: Saluki

köpekler

Bilinen en eski köpek ırkı Guinness Dünya Rekoru’na göre Saluki. Bu cinsin tarihi 329 yılına, Eski Mısır’a kadar uzanıyor. Kaynağa göre Güney Irak’ta, MÖ 7000 yılına dayanan, Saluki’ye benzeyen bir köpeğin oymaları da var.

10. Chow Chows ve Shar-Pei’in dilleri

Chow Chow ve Shar-Pei türleri, tamamen siyah dilleri olan iki köpek ırkı. Daha da ilginç olan, bu kara dillerin sebebi hala bilinmiyor.

Kediler hakkında şaşırtıcı gerçekler makalemize de bir göz atmaz mısın? Pişman olmayacağına söz veriyoruz.

Paylaşan heymypet