Kaybettiği Köpeğinin Yüzünü Bulutlarda Gördü

Paylaşın

YÜZÜNÜ BULUTLARDA GÖRDÜ

Lucy Ledgeway’in 14 yaşındaki Parson Russell Terrier cinsi Sunny isimli sevimli köpeği, Lucy’nin babasının kollarında hayata gözlerini yumdu. Yaşadığı kaybın ardından kafasını boşaltmak için otomobiliyle gezmeye çıkan Ledgeway gökyüzündeki bulutlarda Sunny’nin yüzünü gördüğünü zannetti ve hemen fotoğrafını çekti. 

York’ta yaşayan 19 yaşındaki Lucy’nin , Terrier cinsi köpeğine benzettiği bulutların fotoğrafını sosyal medyada paylaşması, 100.000’den fazla beğeni topladı. Lucy, “Onun yüzünü bulutlarda gördüğümde ‘İşte benim kızım’ diyerek kendi kendime gülümsedim. İyi olduğuna dair bize haber yollayacağını biliyordum” dedi.

Lucy, babasının Sunny’yi olayın olduğu günün sabahı veterinere götürdüğünü ve köpeğin burada geçirdiği nöbet sonucu hayata veda ettiğini belirtti.

Köpeğinin öldüğünü öğrenen Lucy, ağlayarak erkek arkadaşına “gökyüzünden bir işaret” beklediğini söyledi.

Bunun üzerine erkek arkadaşı, Lucy’i morali düzelsin diye bir gezintiye çıkardı.

Sunny’nin hayatta olduğu dönemde sıklıkla yürüyüşe çıktığı Clifton Ings’in önünden geçerlerken bulutların arasında yüzünü gördüklerini söyledi.

Lucy, “Erkek arkadaşım gördüklerimize inanamadı. Her zaman hatırlayacağımız çok özel bir andı” dedi.

Bilim insanları, bulutlarda veya cansız nesnelerde yüzleri ve tanıdık şekilleri görmeye neden olan pareidolia fenomeni hakkında bazı çalışmalar yapıyor.

Pareidolia konusunda bilim insanları ikiye bölünmüş durumda. Bazıları bunun insan beyninin doğum itibariyle yüzleri algılamaya ayarlı oluşundan kaynaklandığını savunurken, bazıları beynimizin rastgele görüntülere anlam verme arzusundan kaynaklandığını öne sürüyor

Kendini bir Instagram influencer’ı olarak tanıtan Lucy Ledgeway, yaşadığı deneyimi Twitter hesabında da paylaştı. Lucy’nin gönderisi yaklaşık binlerce kez retweet edildi.

Lucy, görüntünün photoshop olduğunu iddia edenlere rağmen, aldığı geri dönüşlerin yüzde 99’unun “harika, tatlı mesajlar” olduğunu söyledi.

Duygularını bir Instagram paylaşımıyla ifade eden Lucy, “İnsanların benim için özel bir anı mahvetmeye çalışması canımı yaktı ancak, ertesi gün uyandım ve yaptığım paylaşım ve bu paylaşımla teselli bulan kişiler sayesinde kendimi oldukça mutlu ve şanslı hissettim” dedi.

Paylaşan heymypet