Kediseverleri Mest Edecek 6 Nefis Film

Hem kedileri, hem film izlemeyi seviyorsan, kedin ve mısırın da hazırsa hemen ekran başına. Beyazperdeye çok yakışan bıyıklı kahramanların boy gösterdiği nefis filmleri senin için sıraladık!

Paylaşın

KEDİSEVERLER İÇİN FİLMLER

kedili filmler

1) SOKAK KEDİSİ BOB (2016)

Kediseverlerin bayılacağı kedili filmler arasından ilki  olan Sokak Kedisi Bob, birebir yaşanmış bir öyküyü konu alan aynı isimli kitaptan uyarlandı. Madde bağımlılığından kurtulmak için rehabilitasyon gören evsiz James, sokak şarkıcılığıyla hayatını kazanmaya çalışırken bir gün sokakta Kedi Bob’la karşılaşıyor. Bob çok hasta, yaralı, güzeller güzeli bir Sarman. James kıt kanaat geçiniyor olmasına rağmen, gönlü Bob’u o halde kaderine terketmeye razı gelmiyor. Verdiği bu karar ikisinin de hayatlarını değiştiriyor. Yaralı bir kedinin bir insanın hayatına nasıl dokunabileceğinin öyküsü seni duygu seline boğacak.

 

kedili filmler

2) DOKUZ CANLI BAY TÜYLÜ (2016)

Kevin Spacey, Jennifer Garner, Christopher Walken ve dünyalar tatlısı Mr. Fuzzypants hikayenin görünen yüzleri. İşkolik bir aile babası(!) Tom, kızının doğum gününde ona hediye edeceği tüylü arkadaşla yolda bir trafik kazası geçiriyor. Kaza sonrası ruhu, kedinin vücuduna hapsoluyor. O güne dek gözü işinden başka hiçbir şeyi görmeyen iş adamı, şimdi hayatının en zor sınavını verecek. Üstelik bir kedi olarak… Hayata kedilerin gözünden bakmanın nasıl bir şey olabileceğini merak ediyorsan keyifli bir seyirlik seni bekliyor.

 

kedili filmler

3) ÇİZMELİ KEDİ (2011)

Bir neslin favori masal kahramanı, son macerasında Antonio Banderas’ın sesiyle beyazperdede. Yine çok zeki, çok cesur ve yine başı belada. Bu kez alnına çalınan kara lekeyi temizlemek ve şerefini kurtarmak için çetin bir maceraya atılıyor ve çocukluk arkadaşı Humpty Dumpty ile Bayan Yumuşak Pati onu yine yalnız bırakmıyor. Çizmeli Kedi, Zach Galifikianakis ile Salma Hayek’in seslendirdiği arkadaşlarıyla bu kez Altın Kaz’ın yumurtalarının peşine düşüyor.

 

kedili filmler
4) GARFIELD 2 (2006)

Tembelliğin en tüylü ve tatlı hali, lazanya aşığı kahramanımız serinin bu filminde Londra sokaklarında boy gösteriyor. Bu macerada da kendisine yine güzel sesiyle Bill Murray eşlik ediyor.

 

5) Pİ’NİN YAŞAMI (2012)

Madem kedilerin başrol üstlendiği kedili filmler konusundan bahsediyoruz, o zaman büyük kedilerin boy gösterdiği nefis filmleri atlamak olmaz. Vizyona girdiği ilk günden itibaren ortalığı kasıp kavuran Pi’nin Yaşamı, Akademi Ödülleri’ne tam 11 dalda aday gösterilmişti. Ülkesini hayvanat bahçesindeki hayvanlarla birlikte terketmek zorunda kalan Pi’nin gemisi fırtınaya yakalanıp batıyor. Kazadan hayatta kalmayı başarabilenler sadece bir sırtlan, zebra, orangutan, Bengal kaplanı ve 16 yaşındaki kahramanımız Pi oluyor. Denizin üstünde aylarca süren çetin bir macera onları bekliyor…

 

6) ASLAN KRAL (2019)

Canımız Simba’mız, sevgili Nala’sı, sinema tarihinin en iyi babalarından Mufasa ve yıkıcı hırsın başa neler açacağını bir nesle en acı şekilde öğretmiş olan Amca Scar geri döndü! 1994’te vizyona giren ve 90’lar neslinin sevgilisi olan Aslan Kral’ın “live action” remake’i, izleyenleri bu kez neredeyse gerçekten Afrika Savana’larına götürerek karakterleri kanlı canlı halleriyle önümüze getiriyor. Mendiller hazırsa çocukluğumuza doğru adeta üç boyutlu bir yolculuğa çıkıyoruz…

Paylaşan heymypet