Kahraman Köpek Esmoş, Sahibini Ölümden Döndürdü!

Patili dostlarımız iyi ki varlar dedirten bir başka haber daha… Bu sefer kahramanımız bir köpek ve adı Esmoş!

kahraman köpek esmoş
Kahraman köpek Esmoş ve Ayşen Şahin
Paylaşın

Kahraman Köpek Esmoş, Dachshund cinsi bir patili dostumuz. Kendisi Üsküdar’da yaşıyor ve şirin mi şirin bir köpek. Fakat tek yaptığı şirin gözükmek değil, kendisi ebeveynini ölümden kurtardı!

T24’ün haberine göre Esmoş’un mahallesinde ofis olarak kullanılan bir binadan ateşler yükselmeye başladı. Bina ofis olarak kullanıldığı için ateşlerin tespit edilmesi uzun sürdü çünkü o saatlerde kimse binada yoktu. Bir müddet sonra binadan çıkan dumanlar, binanın bitişiğinde bulunan diğer binalara dolmaya başladı. İşte kahraman köpek Esmoş ve ebeveyni Ayşen Şahin de bu evlerden birinde yaşıyordu. Yangının çıktığı saatler Ayşen Şahin uyuyordu. Patili dostumuz, ebeveyninin saçlarını çekerek onu uyandırdı ve dışarı çıkmalarını sağladı!

KAHRAMAN KÖPEK ESMOŞ EPEY ÇABALAMIŞ!

Annesi dumanlar altında kalırken kaçıp gitmek yerine, saçını çekmenin yanı sıra ayaklarından da çekti ebeveynini Esmoş. Ayşen Şahin, köpeğinin bu ısrarına dayanamayarak uyandığında, evini duman içinde gördü. Panik halinde alt komşusuna ulaşarak onu da bilgilendirdi Şahin. Tüm bunların ardından kendilerini dışarıya atarak itfaiye ve polisi aradılar. Gelen ekipler hızlıca yan binadaki yangına müdahale ederek söndürdü.

“Uyuyordum, uyandım. Benim canım Esmoşum, bir tane kızım, yan binada yangın olduğunu haber etti bana. Panikten 110’u unuttum. Telaş içinde alt komşumu uyandırdım. Esmoşuma teşekkürler ediyorum, iyi ki varsınız, Esmoşlar çoğaldı. İlk önce saçlarımı çekmeye başladı, sonra ayağımı kapıya getirdi. Hırsız girdi sandım ilk başta, sonra baktım evim duman içinde. Esmoşum haber verdi bana.” dedi Ayşen Şahin. Kahraman köpek Esmoş’a bir tebrik de bizden!

Kahraman hayvan hikayeleri bitmek bilmiyor! Mesela, sokağa terk edilmiş bebeği donmaktan kurtaran patili dostlarımız da var. Nerede mi? Hikayesine buradan ulaşabilirsin!

Paylaşan heymypet