Jon Hamm Barınaktan Köpek Sahiplendi Kalbimizi Bir Kez Daha Kazandı

ABD’li oyuncu Jon Hamm’e Mad Men dizisindeki muhteşem performansından beri boş değiliz. Hamm’in son hareketi ise adeta gözlerimizden kalpler çıkmasına neden oldu.

Jon Hamm

Tam bir köpek aşığı olan Jon Hamm, “yavru köpek enerjisi” nedeniyle iki kez barınağa geri getirilen Splash adlı köpeği sahiplenerek, tüm dünyada paticanların kalbini bir kez daha kazandı.

Güzel haberi Los Angeles merkezli kâr amacı gütmeyen hayvan sağlığı kuruluşu I Stand With My Pack, Instagram hesabından duyurdu.

Tatlılar tatlısı 6 aylık bir oğlan olan Splash, temmuz ayında barınağa getirilmiş ve o zamandan bu yana iki kez koruyucu aileye verilmiş. Ancak Splash’in “yavru köpek enerjisi” ile başa çıkamayan koruyucu aileler ufaklığı birkaç hafta sonra barınağa geri getirmiş.

Bir süre daha barınakta yaşayan Splash’in hayatı Jon Hamm ile tanışmasıyla tamamen değişti. Aslına bakılırsa Hamm’in hayatı da diğer köpek ebeveynleri gibi değişti.

View this post on Instagram

He was returned twice at the shelter because of his puppy energy. We rescued him and found him the best home. He lives a fairy tale life now.🦋 Happy adoption Splash. 🤍 We are over the moon for you. Huge thanks to @ekleinjohns and @juliayuryev for opening their family homes to foster Splash. We are forever grateful. 🖤 Fostering saves lives! #istandwithmypack #secondchances

A post shared by I Stand With My Pack (@istandwithmypack) on

JON HAMM’İN SAHİPLENDİĞİ İLK KÖPEK SPLASH DEĞİL

Sonunda ömürlük ailesine kavuşan Splash, Hamm’in ilk sahiplendiği köpek değil.

Barınaktan hayvan sahiplenmenin önemli savunucularından biri olan Hamm, Cora isimli köpeği ile daha önce de medyada gündem olmuştu.

Hamm, 2017 yılında 17 yaşındayken melek olan Cora hakkında, People dergisine yaptığı açıklamada, “Cora benim hayatımı değiştirdi. Keşke daha fazla insan sahiplenme seçeneğini değerlendirse. Bu hem çok kolay hem de pahalı olmayan bir yol. Cora bana saf mutluluk ve sevgi veriyor ve bunlar hayatınızda olabilecek iki epey güzel şey” demişti.

Hamm, Cora’nın ölümünün ardından New York Times’a verdiği bir röportajda çok fazla konuşamayacağını “yoksa altüst olacağını” söylemiş ve eklemişti: “Cora her zaman kalbimin en güzel köşelerinden birinde yaşayacak.”

Paylaşan heymypet