Hangi Burç Hangi Hayvanla İyi Anlaşır?

burçlar
Paylaşın

Sevgili Petastro Okuru,

Bir önceki yazımda sana gökyüzü olaylarının sadece insanları değil, hayvanları da etkilediğini anlatmış bu etkilerin hayvanlarla insanlar arasındaki ilişkileri nasıl şekillendirdiğine bakacağımızı söylemiştim. Bugün müsaadenle buradan başlamak istiyorum.

Biliyorsun burç dediğimiz kavram aslında bir tür mizaç ortaklığı. “Teraziler şöyledir, Aslanlar böyledir” dediğimiz zaman aslında çok geniş çapta genellemeler yapıyoruz. Tabii ki istisnalar da olmakla birlikte Aslan burcu mensuplarının liderlik vasfı gelişmiş, kamuoyunda önce çıkmayı ve dikkat çekmeyi seven, yardımsever, olgun kişiler olduklarını, sarı-turuncu renkleri, pahalı hediyeleri, lüks mekanları tercih etmeye eğilimli olduklarını söyleyebiliyoruz.

Peki patililerle söz konusu olduğunda böyle bir eğilimden söz etmek mümkün mü? Yani Aslan burcu kişilerin belli bir tür hayvanla daha iyi anlaşabileceğini söyleyebilir miyiz? Bu yazıda bu soruya cevap bulmaya çalıştım. Elbette hayvan sahiplenmek bir aşk meselesi, genelde göz göze gelir gelmez kurulan bir kozmik bağlantının sonucu ama bazı hayvanların enerjisinin senin kimliğini daha iyi tamamladığını da fark etmişsindir mutlaka. Hangi burç hangi hayvanla daha kolay yakınlaşır dersen işte ana hatlarıyla burçlara göre ev hayvanı tercihleri…

burç

KOÇ

Koçlar kısa sürede sıkılabilen bireylerdir ve enerjilerine uyum sağlayacak eşlikçilere ihtiyaç duyarlar. Hevesli, dinamik, hızlı ve rekabetçi insanlardır. Dalmaçyalı, Labrador Retriever, Alman çoban köpeği veya Border Collie gibi köpekler, Koçlar için çok uygun hayat arkadaşları olabilirler.

BOĞA

Boğalar kendilerini çok fazla yormayı sevmeyen ve ufak şeylerle mutlu olabilen insanlar. Tıpkı kediler gibi… Bir kedi ile bir Boğa insanını ılık öğleden sonra güneşi vuran rahat bir kanepeye yatırın ve birlikte keyifle şekerleme yapmalarını izle. Benzerlik bununla da sınırlı değil üstelik. Hem kediler hem de Boğalar, güçlü, güvenilir, hisleri kuvvetli ve yaratıcı canlılar. E daha ne olsun?

İKİZLER

İkizler insanları konuşkan, meraklı ve kendini kolayca ifade edebilen kişilerdir. Böyle insanlar için bir şey söylediğinde cevap veren bir hayvandan daha iyi ne olabilir? Evet papağanlardan bahsediyorum! Papağan gibi bir kuş sahiplenen İkizler burçları, sohbetsiz ve eğlencesiz kalmadığı gibi, kuşuna konuşmayı öğretirken de çok keyif alabilir.

YENGEÇ

Yengeçler koruyucu, iç güdüleri kuvvetli, duygusal ve şefkatli insanlardır. Ev hayatlarına ve konfora her şeyden daha fazla önem verirler. Bu tür insanlar için yumuşacık tüylü bir tavşan ideal bir ev hayvanı olabilir. Böylece birlikte evinizi çok daha yaşanası bir yer haline getirebilirsiniz.

ASLAN

Kendisi de kedigillerden olan Aslan burcu kişiler için kedi sahiplenmek bir klişe gibi görünebilir ama aslında çok isabetli bir seçimdir. Aslan burçları dramatik, dışadönük, ateşli ve özgüvenli insanlardır. Bu özellikleriyle Aslan burçları kedilerin vahşi yanlarıyla uyum sağlama potansiyeline sahiptir.

BAŞAK

Başak burçları için hayatta çok önemli iki şey vardır: Düzen ve basitlik. Sadakati, analitik düşünme becerisi ve pratikliği ile tanınan bu burcun insanları, baş başa zaman geçirebilecekleri bir hamster’la çok mutlu olurlar. Üstelik hamster’lar bakımı ve temizliği oldukça kolay hayvanlar oldukları için de Başakların hayatına yakışabilirler.

burçlar

TERAZİ

Teraziler gerçek birer romantiktirler ve güzel görünen, iyi huylu, narin yaradılışlı şeylere bayılırlar. Peki bütün bu özellikleri ev hayvanlarına yansıtırsak karşımıza ne çıkar? Tabii ki bir çift muhabbet kuşu… Onların kendi aralarındaki muhabbet ve rengarenk tüyleri, bu burç mensubu kişileri mutlu etmek için yeterlidir.

AKREP

Akrepler özümüzdeki sürüngenle temas kurabilen burçlardır ve “Sana faydası olmayandan kurtul” felsefesini savunurlar. Bir Akrep burcu için de her türlü sürüngen, akrep ya da örümcek, çok iyi bir ev hayvanı olabilir.

YAY

Yay burçları macerayı seven, doğada ve açık havada olmaktan hoşlanan insanlardır. Tıpkı Koçlar gibi Yaylar için de hareketli bir köpek çok uygun bir eşlikçi olabilir. Bir Jack Russell terrier, Sibirya kurdu ya da Avustralya çoban köpeği, bir Yay için doğa yürüyüşlerinde bir harika yol arkadaşı olabilir.

OĞLAK

Bu çalışkan toprak burcunu besleyen şey, istikrar ve rutindir. Dolayısıyla ginepig gibi çok karmaşık olmayan bir hayvan, bir Oğlak için mükemmel bir dost olabilir. Pratik, ciddi, disiplinli ve bağımsız insanlar olan Oğlaklar ile aynı özellikleri taşıyan ginepigler mutlu bir ömür geçirebilir.

KOVA

Kovalar kendilerine özgü huyları olan, eğlenceyi seven, orijinal ve hayal gücü kuvvetli insanlardır. O nedenle pek geleneksel olmayan ev hayvanları onlar için daha uygundur. Örneğin bir alpaka, kirpi ya da kurbağa sahiplenebilirler. Elbette bu hayvanların bakımı bazı zorlukları beraberinde getirebilir ama bir Kova için biraz zorluk nedir ki?

BALIK

Su grubu bir burç olan Balık üyeleri için, bir akvaryum en doğru ev hayvanıdır. Sevgi dolu, empati becerisi yüksek, olgun ve artistik insanlar olan Balıklar için, akvaryumdaki hayat yepyeni bir bakış açısı ve ilham kaynağı olabilir.

Paylaşan Petastro

Gökte ne varsa yerde de o vardır. Bu sadece senin için değil, patili dostun için de geçerli.