Çocuklar Evcil Hayvan Sahiplenmek İstiyor!

2.000 ebeveynin katıldığı bir anket, çocukların 6 yaşından itibaren ayda ortalama 11 kez evcil hayvan sahiplenmek istediğini ortaya çıkardı.

çocuklar evcil hayvan

Yapılan yeni bir araştırmaya göre, çocuklar evcil hayvan sahiplenmek istiyor. Ortalama bir çocuk; 18 yaşından önce ebeveynlerine  bir evcil hayvan sahiplenebilmek için tam 1.584 kez dil döküyor! 

Okul çağındaki çocukların 2.000 ebeveyni ile gerçekleştirilen bir anket, çocukların %74’ünün evcil hayvan istediğini ve 6 yaşından itibaren ayda ortalama 11 kez evcil hayvan sahiplenme talebinde bulunduğunu ortaya çıkardı. 

Bunca çaba elbette boşuna değil! İngiliz haber ajansı SWNS’ye göre, ebeveynlerin 2/3’si; çocukların ortalama 3 yıllık ısrarları sonunda dayanamayıp pes ediyor. 

ÇOCUKLAR TARAFINDAN EN ÇOK SAHİPLENİLMEK İSTENEN EVCİL HAYVAN: KÖPEK

OnePoll tarafından yürütülen ve Spin Master tarafından gerçekleştirilen anket, en çok tercih edilen evcil hayvanın köpek olduğunu ortaya koydu. Çocukların %78’i ebeveynlerine özellikle bir köpek istedğini belirtti. 

Çocuklar ebeveynlerine bir evcil hayvan sahiplenebilmek için durmaksızın dil dökerken; yapılan anket, çocukların bundan çok daha fazlasını yapmaları gerektiği sonucuna ulaştı.

Ebeveynlerin %78’i evcil hayvan sahiplenme yolculuğuna küçük adımlarla başlanması gerektiği görüşünde. Bu görüş, katılımcıların %25’inin çocuklarının canlı bir evcil hayvan almadan önce oyuncak bir evcil hayvana bakabileceklerini göstermesini istemelerinin nedenlerinden biri olabilir.

Ankete katılan ebeveynlerin %82’si, çocukların hayvanlarla tanıştırılmasının ve onlarla vakit geçirmesinin önemli olduğuna inanıyor. Evcil hayvanlarla büyümenin en büyük faydaları sırasıyla; nazikçe oynamayı öğrenmek (%58), öğrenme sorumluluğu (%57) ve dışarıda vakit geçirmeye teşvik edilmek (%46) olarak belirlendi.

Paylaşan heymypet