Çocuğun Köpeğiyle Vedalaşırken Yazdığı Mektup İç Burkuyor

Patili dostlarımıza ne kadar hızlı bir şekilde bağlanabildiğimizi düşün. Şimdi bir de kendi yerine ufak bir çocuğu koy ve o köpekten ayrılmanın yaşatabilecekleriyle empati kur. Sonra da ufaklığın mektubunu oku, gözlerin hala dolmadı mı?

çocuğun köpeğiyle
Fotoğraf: North Shore Animal League America
Paylaşın

Her köpek ebeveyninin patili dostuyla ayrı düşme gibi bir korkusu vardır herhalde. Sonuçta onlara kısacık sürede öyle güçlü bir biçimde bağlanıyoruz ki… Bir de çocukları düşün, onlar için köpek dostlarından ayrılmak daha da zor olsa gerek. Roman Duncan da bu zorluğu yaşayan çocuklardan biri. Roman’ın köpeğiyle vedalaşırken yazdığı mektup ise tabiri caizse yürek dağlıyor. Peki çocuğun köpeğiyle ayrılmasına ne sebep oldu?

ÇOCUĞUN KÖPEĞİYLE BENZERSİZ BİR İLİŞKİSİ VAR

Yanlış anlaşılmasın, Roman’ın dostu pitbull Maggie hala hayatta. O zaman neden Roman ile ayrılmak zorunda kaldılar? Bunun sebebi, Roman’ın ailesinin Maggie’yi geçici aile olarak sahiplenmiş olması. Geçici aile mantığı şöyle işliyor: Barınaklardaki küçük yaştaki köpekler, belirli bir eğitim ve sıcak bir yuvaya büyük bir ihtiyaç duyuyor. Köpeği kalıcı olarak sahiplenemeyecek ama bir süreliğine misafir edebilecek aileler de bu köpeklere kucak açıyor. Köpekler bu evlerde hem muhtaç oldukları sevgiden eksik kalmıyor, hem de kalıcı yuvalarından önce yumuşak bir geçiş yaşıyor. Roman ile Maggie de bu koşullar altında tanıştı.

Roman Maggie’ye hemencecik bağlandı. Yine de ailesi, çocuğa tüm ihtiyatlarıyla Maggie’yi geçici bir süreliğine sahiplendiklerini anlattılar. Fakat çocuk kalbi durur mu? Köpeğin gideceğini bilmesine rağmen ona derin bir sevgi hissetmeye devam etti. Sonra da geldi çattı Maggie’nin ayrılma vakti…

 

UFAKLIK, DOSTUNA HİSLERİNİ İFADE ETMEK İSTEDİ

çocuğun köpeğiyle

Roman patili dostunun ayrılışıyla başa çıkabilmek için Maggie’nin yeni ailesine bir mektup yazdı. Mektubu kelime hatalarıyla birlikte direkt çevirdiğimizde:

“Sevgili Maggie’nin aiseli,
Maggie sahip olabileceğiniz en iyi köpek. Bunun sebepleri, tuvalet eğitimi var. Diğer köpeklerle iyi anlaşıyor. Yakalamaç oynuyor. Sarılılılmaya ve sevgi görmeye bayılıyor. Bu yüzden en iyi köpek o. Ah unutuyordum, çocukları da çok seviyor. Biz Maggie’yi çok sevdik, umarım siz’de onu seversiniz.”
Bu şirin mektubu Maggie’yi teslim ettikleri aileye yollayan Roman, aileden bir telefon çağrısı aldı. Aile, ufaklığa her istediğinde yanlarına gelip Maggie’yi görebileceğini anlattı. Fakat maalesef ikilinin arasında uçakla 5-6 saatlik bir mesafe var. Yine de sevgi mesafe dinlemez diye düşünüyoruz, sen ne dersin? Sonuçta çocuğun köpeğiyle hikayesi burada sonlanmış olmak zorunda değil!

 

Paylaşan heymypet