Cats and Other Lives Oyunu: Bir Kediyi Canlandırdığımız Yerli Oyun

Türk oyun geliştirme firması Team Cultic, bir ailenin hikayesini ailenin kedisi gözünden takip ettiğimiz oyununu bu yıl piyasaya sürecek!

bir kediyi canlandırdığımız oyun
Görsel: Steam -> Cats and Other Lives
Paylaşın

KEDİYİ CANLANDIRDIĞIMIZ OYUN

Cats and Other Lives Oyunu: Kedi ebeveyni veya değil, herkes kedilerin bir gününü onların gözünden yaşamak ister değil mi? En azından bizim için kesinlikle doğru bu. Gün boyu nerelere girip çıkıyorlar, nelere şahit oluyorlar, başlarına neler geliyor acaba? Belki de tüm bu soruların yanıtını veren bir oyun çıkacak bu sene piyasaya. Bir kediyi canlandırdığımız Cats and Other Lives. Madem öyle, bizi bu oyunda neler bekliyor?

Açıkçası yapımcılar oyunun konusuyla ilgili ser verip sır vermiyor. Tek söyledikleri, inanılmaz bir aile dramasına bir kedinin gözlerinden eşlik edeceğimizin garanti olduğu. Nitekim aile içi çalkantılar, ölümler kalımlar, mutluluklar mutsuzluklar ve etrafta gezen kedi, yani biz. İşin güzel yanı ise, artık keyfimizce vazo devirebileceğiz anlaşılan! Çünkü oyundaki nesnelerle etkileşim içerisine geçebiliyoruz gibi gözüküyor tanıtım videolarından.

Bu ilginç oyunun teması ise şöyle basit bir sorudan ortaya çıkmış: Kediler hayatımıza sadece şahitlik mi ediyor? Ya da acaba onların da aktif bir rolü var mı? Yoksa bizim arkamızdan işler mi çeviriyorlar? Bu temada ilerleyen oyun esnasında sorularımıza cevap alabileceğimizi umuyoruz. Nitekim bir kediyi canlandırdığımız oyun olunca konu, illa ki bunlar yanıtlanmalı!

Kediyi Canlandırdığımız Oyundan Bir Kare

TÜM DETAYLARIYLA BİR KEDİYİ CANLANDIRDIĞIMIZ OYUN

Şimdi ise oyuna dair bildiklerimizi masaya dökme zamanı. Öncelikle patili dostumuzun ismi Aspen. Ebeveynlerimiz ise Mason Ailesi’nin üyeleri. Onların çapraşık yaşam hikayelerine küçük dokunuşlarda bulunarak katkı sağlıyoruz. Oyunun grafik sistemi ise “piksel art” yani kare kare tasarlanmış. Bu tarz tasarımlar genellikle güçlü hikayeler ile birlikte kullanılıyor. Oyun henüz çıkmış olmasa da, bazı insanlar ona erken erişim sağlayabiliyor. Bu erken erişim videolarından gördüğümüz kadarıyla oyunda fare bile yakalayabiliyoruz! Kedilerle kurduğumuz empatiyi artırabiliriz böylece belki de.

Oyun bilgisayar için çıkacak. Oynanışına dair bir video izlemek istiyorsanız Pinti Panda isimli Youtuber’ın içeriğine buradan ulaşabilirsiniz. Ya da oyunun Steam sayfasına buradan erişebilirsiniz. Teknoloji ile patili dostlarımız bir araya geldiğinde onları daha iyi anlayabileceğimiz senaryolar doğuyor. Mesela benzer bir teknoloji harikası, MeowTalk ile ilgili yazımızı okumak isterseniz bu bağlantıyı kullanabilirsiniz!

Paylaşan heymypet