Beyaz Erkek ve Dişi Kedi İsimleri

Kediler çok karakterli hayvanlar ve daha doğdukları andan itibaren mizaçlarını belli ediyorlar. Bu nedenle birçok kedi aslında ismiyle müsemma oluyor, adını düşünmeye bile gerek bırakmıyor. Ama bazen daha esrarengiz kedilerle de karşılaşabiliyoruz. Bu durumda isim ararken kürk rengi iyi bir yol gösterici olabiliyor. Bugün senin için erkek ve dişi beyaz kediler için isim önerileri derledik. İşte küçük dostuna isim arayışında işine yarayacak beyaz kedi isimleri…

Beyaz kedi isimleri
Paylaşın

BEYAZ KEDİLERE İSİMLER

Öncelikle geleneksel isimlerle başlayalım. Beyaz erkek ve dişi kedi isimleri arasında akla ilk gelen genellikle Pamuk oluyor elbette… Gerçekten de özellikle bembeyaz kedilere Pamuk ismi çok yakışıyor.

Kedin hem beyaz hem de bol tüylüyse Yumak da mantıklı bir seçenek. Özellikle yavruyken tam bir tüy yumağı olan patili dostun bu ismi benimsemekte hiç zorlanmayacak. Senin kedin de yeni doğduysa en önemli zaman olan ilk 6 hafta hakkında bunları bilmelisin.

Pamuk ve Yumak gibi bir diğer seçenek de Bulut. Pırıl pırıl masmavi bir gökyüzündeki uçuşan beyaz bulutlardan ilhamını alan Bulut gibi bu beyaz erkek ve dişi kedi isimleri de tüylü kediler için çok uygun.

Süt ve süt ürünleri de yaygın beyaz kedi ismi seçenekleri arasında yerini alıyor. Peynir, Yoğurt ya da Kaymak gibi yaygın isimleri kullanabilir ya da ufaklığın tatlılığına vurgu yapmak istersen Sütlaç ismini de deneyebilirsin. Özellikle Sütlaç ismi, bembeyaz değil de hafif kırık beyaz renkteki patililer için birebir.

POPÜLER KÜLTÜRDEN BEYAZ KEDİ İSİMLERİ

Geleneksel beyaz kedi isimleri böyle. Biraz daha modern isimlere bakalım şimdi de…

Popüler kültürü takip eden bir kedi ebeveyniysen ve Game of Thrones hayranıysan beyaz kedin için Khaleesi‘den daha uygun bir isim bulamazsın.

Evde yaşı küçük bireyler varsa kedin için önerimiz, birkaç yıldır ortalığı kasıp kavuran animasyon Karlar Ülkesi’nden ilhamla Arendelle Kraliçesi Elsa.

beyaz kedi isimleri

Bir başka Disney animasyonu olan Aristokediler de beyaz kedin için muhteşem bir isim önerisi barındırıyor. Düşes. Adı üzerinde soylu beyaz kediler için çok doğru bir isim Düşes.

Animasyonlardan devam edersek, 90’ların çocukları için unutulmaz olan “Sevimli Hayalet” çizgi filmine göndermeyle Casper da beyaz kediler için çok doğru bir isim.

FANTASTİK BEYAZ KEDİ İSİMLERİ

Eğer Harry Potter hayranıysan ve kedin erkekse, biraz da yaşını almış bir patiliyse Hogwarts’ın efsanevi müdürü, sihir dünyasının en güçlü isimlerinden biri, ak sakallı Dumbledore da iyi bir isim babası olabilir.

Tabii Harry Potter demişken Yüzüklerin Efendisi serisinden söz etmemek olmaz. Evet, doğru tahmin ettin, Gandalf’tan bahsediyoruz. Yine uzun tüylü ve çok da genç olmayan bir beyaz kedi için Gandalf da akılda bulundurulması gereken isimlerden.

Son önerimiz ise Luna… İspanyolca “ay” anlamına gelen bu kelime, karanlık bir gecede gökyüzünde parlayan ay gibi bembeyaz kedine çok yakışacak.

Paylaşan heymypet