Ankara Kedisi Kılıç Ayasofya’nın Yeni Sahibi!

Önce Gli’ye arkadaşık etmek için Ayasofya’ya giden Kılıç, kasımda Gli aramızdan ayrıldıktan sonra Ayasofya’nın yeni sahibi oldu!

Paylaşın

AYASOFYA’NIN SAHİBİ KILIÇ

Ankara Kedisi Kılıç, Ayasofya ziyaretçilerinin yeni gözdesi oldu! Geldiği günden itibaren yeni evine kolaylıkla uyum sağlayan Kılıç’ın keyfi yerinde gözüküyor. Nitekim adına açılan sosyal medya hesaplarındaki paylaşımlar oldukça eğlenceli! Kendi ağzından yaptığı paylaşımlarda da bir o kadar sevimli olan Kılıç: “Sevginizin günü bir gün değil her gün olsun. Tüylerim kadar çok rengim kadar beyaz olsun.” diyerek sevgililer günümüzü kutlamış.

Sadece bununla da kalmıyor Kılıç. Kendisi görünüşe göre oldukça duyarlı bir kedi de. Mesela: “Ben sıcacık evimdeyim. Ama dışarıda olan arkadaşlarım var. Sizden ricam soğukta ve aç olan arkadaşlarımı unutmamanız.” diyor. Bu duyarlılık çağrısı ile sokaktaki arkadaşlarını da unutmamış gözüküyor.

Kılıç. Fotoğraf: Twitter @ayasofyakilic

ANKARA KEDİSİ KILIÇ HAKKINDA İLGİNÇ BİLGİLER

Biliyoruz ki coğrafyamızın en kıymetli hazinelerinden biri Ankara kedileri. Bu hazine, uluslararası çapta da takdir topluyor. Bunu, Kılıç’ın uluslararası kuruluşlardan aldığı ödüllere bağlayabiliriz mesela. Ek olarak, onunla ilgilenen insanların söylemlerine göre, Kılıç’ın oldukça hareketli ve oyuncu bir karakteri var. Gerçi hepimiz biliyoruz ki Ankara kedileri kontrol edilemez hınzır bir enerjiyle bezelidir. O yüzden en iyisi, Kılıç türünün hakkını veriyor demek! Peki Kılıç’ın Pursaklar Belediyesi Ankara Kedisini Koruma Yaşatma ve Tanıtma Merkezi doğumlu olduğunu biliyor muydunuz?

Görünüşe göre popülerliği ve sevimliliği sayesinde Kılıç, uzun süre daha gündemimizde olacak. En yakın vakitte heymypet ekibi olarak biz de gidip kendisiyle bir fotoğraf çektirmeyi düşünüyoruz. Tabi önce COVID-19 bitmeli…

Ankara kedisi Kılıç gibi ünlü başka patili dostlarımızdan haberdar olmak istiyorsan, bu yazımızı okuyabilirsin!

Paylaşan heymypet