Oyuncuların Evcil Dostlarımız Olduğu Animasyon Filmler!

Aileniz ile izleyebileceğiniz nostaljik animasyon filmler! Patili dostlarımızın kahraman olduğu bu filmlerde aşktan maceraya her tadı bulabilirsiniz.

animasyon filmler
Paylaşın

Animasyon filmler tarihinin 1937’de Pamuk Prenses ve 7 Cüceler ile başladığını biliyor muydunuz? O yıldan bu yana teknoloji ve fikirler evet, çok gelişti. Kısa bir nostalji kuşağıyla ne kadar çok şeyin değiştiğine siz de çok şaşıracaksınız! Hem bu animasyon filmler sadece çizgileriyle değil, müzikleriyle de öne çıkıyor. Her biri neredeyse ayrı bir müzikal!

  • Leydi ile Sokak Köpeği (1955) : Güzeller güzeli safkan bir Cocker Spaniel ile kırma bir sokak köpeğinin aşkını konu edinen bir yapım. Aynı zamanda geniş ekran formatında çekilen ilk uzun metrajlı animasyon filmi olma özelliği taşıyor.
  • 101 Dalmaçyalı (1961) : Moda takıntılı zengin bir kadın olan Cruella De Ville, kürklerinden kendine palto yapmak için Londra’da bulabildiği her dalmaçyalı yavruyu kaçırmaktadır. Ama bu kez yanlış aileye çattı.
  • Aristokediler (1970) : Patronunun, vefatıyla tüm servetini kedilerine bırakacağını öğrenen kıskanç uşak, kedilerden kurtulmaya karar verir. Paris’in göbeğindeki sıcacık evlerinden bir anda kendilerini kırsalın soğuğunda, sokakta bulan kedi ailesi nasıl dönecek? Karşılaştıkları sokak kedilerinin yaptığı caz müziğe hayran kalmamak elde değil.
  • Tilki ve Avcı Köpeği (1981) : Tilki Tod ve avcı köpeği Copper, küçükken tanıştıkları anda birbirlerinin en yakın arkadaşları olurlar. Ama her zaman bebek kalmayacaklar. Doğaları gereği düşman olan bu iki karakterin ilişkisi, Copper avcı eğitiminden geldikten sonra özellikle değişecektir.
  • Oliver ve Arkadaşları (1988) : Dünya klasiklerinden Oliver Twist’e bir de bu gözle bakalım! Film, 19. yüzyıl İngiltere’si yerine 20. yüzyıl New York’unda geçiyor. Yetim yavru kedi Oliver, sokaklarda hayatta kalabilmek için bir köpek çetesine katılıyor.
  • Bütün Köpekler Cennete Gider (1989) : Dolandırıcı sokak köpeği Charlie, onu öldürenlerden intikam almak için cennetten dünyaya geri kaçar. Ama hayvanlarla konuşabilen küçük bir kızla tanışınca fikirleri değişir ve birşeyleri düzeltmesi gerektiğine karar verir. Alışık olduğumuz çizgi filmlerden biraz daha karanlık bir konu işlese de sonunda güzel bir dersi tabii ki var.
  • Kediler Dans Edemez (1997) : Baş kahramanımız Danny, 1930’ların Hollywood’unda yükselmeye çalışan bir aktördür. Ama bir türlü istediği rolleri kapamaz, neden sadece küçük hayvan rollerinde oynatıldığını asla anlayamaz. Nedeni ise bir kedi olmasıdır! Bir çocuk yıldızla da başı belaya girince, o ve diğer hayvan dostları ne yapacaklarını şaşırırlar.

Belki de çizgi animasyon filmler size göre değildir. O zaman aşağıdaki listelerimize de göz atabilirsiniz!

En iyi Köpek Filmleri Arasından Köpekseverlerin Kaçırmaması Gereken 7 Harika Film

Kediseverleri Mest Edecek 6 Nefis Film

Paylaşan heymypet