64 Odalı Kedi Apartmanı Hem de 3 Katlı! Pati Şehri Açılıyor

Antalya Kepez’de yer alan DokumaPark’ta kedilerin güvenle yaşayabilmesi için ahşaptan 3 katlı, 64 odalı kedi apartmanı açılıyor. Açılış 17 Şubat’ta gerçekleşecek.

64 odalı kedi apatmanı
Marulkafa Youtube Kanalı
Paylaşın

64 Odalı Kedi Apartmanı… Hayaldi gerçek oldu. Antalyalıların çok iyi bildiği Eski Kumaş ve Dokuma Fabrikası sonradan kütüphanesi, müzeleri, sanat sokağı, parkları ve sahaf çarşısıyla eksiksiz bir yaşam merkezine dönüştürülmüştü: DokumaPark. Eksiksiz diyoruz ama bir eksiği varmış; varmış da şimdi tamamlanmış: Bir Pati Şehri…

DokumaPark’ta kediler için 3 katlı, 64 odalı “kedi apartman”ı yapıldı. Ahşaptan. Bu apartman sokak kedilerinin beslenme ve barınma ihtiyacını karşılayacak. Kepez’in Belediye Başkanı Hakan Tütüncü röportajlarında sık sık dile getirdiği hayvan sevgisini bu güzel yapıyla tescillemiş oldu.

Projenin fikri @Marulkafa olarak tanınan YouTube Fenomenine ait. Zaten Türkiye’deki sokak hayvanlarının en büyük şansı gençler sanırım. Bizi en çok düşünenler de onlar. Bu güzel projeyi yaratan genç arkadaşımıza sevgilerimizi ve desteğimizi iletiyoruz buradan. Ve tabii ki onun hayalini gerçeğe dönüştüren belediye ekiplerine de…

Kedi Apartmanı’nın sakinlerine servis edilen mamalar Belediye tarafından özenle üretiliyor. Üstelik mamaları ev, restoran, yemekhane atıklarından dönüştürüyorlar. Sıfır atık projesiyle hayvanseverliği birleştiren bu fikre hayran kalmamak mümkün değil. Bu mamalar sadece 64 odalı Kedi Apartmanı ‘na değil, kentin değişik noktalarında oluşturulan tüm beslenme odaklarına bırakılıyor. Ayrıca hayvanseverlere de ücretsiz veriliyor ki, onlar da kendi semtlerindeki patili canları besleyebilsin.

Belediye, Veterinerlik Müdürlüğü Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ni de hayvan hastanesine dönüştürüyor. Kepez Hayvan Hastanesinde sadece sokak hayvanlarının ve sahipli evcil hayvanların değil, aynı zamanda büyükbaş ve küçükbaş hayvanların da tedavisini, kalıcı barınmalarını ve rehabilitasyonu yapailecekler.

Bu hastanede hayvanlar için ameliyathaneden tutun da kan tahlil laboratuvarına ve yoğun bakım – acil ünitesine kadar her şey olacak; hatta röntgen ve ultrasonografi ile muayene, ameliyat öncesi sonrası bakım ve karantina birimleri de olacak.Hastane bunların yanında acil hayvan ambulansı hizmeti bile verecek.

Ez cümle Hayvan dostu Kepez Belediyesi’ni yürekten kutluyor, darısı tüm şehirlerdeki dostlarımızın başına diyoruz. Bu vesileyle 3 katlı ve 64 odalı Kedi Apartmanı tüm Kepezli kedilere hayırlı ve uğurlu olsun…

Paylaşan Cesur

Cesur ben. Sizlerin sokak köpeği diye tabir ettiği, (SOKÖ diye de kısalttığınızı duyuyorum hatta bazen) sokakları kendine yuva bellemiş, özgür ruhlu, ismi ile müsemma bir dört ayaklı bireyim. Bundan sonra -bir nevi türdaşlarımın sözcüsü gibi- sizlere buradan sesleneceğim.